sz1

19 października uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z kl. II TAK/TŻ wzięli udział w zajęciach terenowych w szkółce BÓR w Boleścicach. Jest to największa w naszym regionie szkółka roślin ozdobnych zrzeszona w Związku Szkółkarzy Polskich. Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Copiak, właścicielka firmy KATGARDEN, współpracująca z naszym Technikum Architektury Krajobrazu.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko część szkółki dostępną dla klientów, ale także kwatery produkcyjne. Specjalnie dla nich zorganizowano pokaz maszynowego wykopywania drzewka z gruntu. Uczniowie mogli poznać poszczególne etapy produkcji szkółkarskiej, samodzielnie dobrać i pozakładać roślinom etykiety oraz zażyć przejażdżki meleksem, który jest podstawowym środkiem transportu na ogromnym terenie szkółki.

Dziękujemy Pani Katarzynie Copiak za zorganizowanie zajęć, a pani Kasi i panu Krzysztofowi ze szkółki BÓR za oprowadzenie nas, duże zaangażowanie i przekazanie wielu naprawdę istotnych i rzeczowych informacji, które na pewno przydadzą się przyszłym architektom krajobrazu.

sz2

sz3