tak1.jpg

We wrześniu uczniowie klasy drugiej technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w warsztatach praktycznych przeprowadzonych przez Panią  Katarzynę Copiak  właścicielkę firmy KATGARDEN.

Zajęcia dotyczyły zakładania i pielęgnacji trawników.  Podczas zajęć uczniowie obserwowali ściąganie starej darni przy użyciu wycinarki do darni, kondycjonowanie gleby,  wertykulację  i  aerację trawnika.  Zapoznali się z możliwością zastosowania geobordów  najazdowych do tworzenia klombów.

Uczniowie odwiedzili również teren budowy, na którym będzie zakładany ogród. Zapoznali się z etapami budowy ogrodu oraz dokumentacją projektową. Poznali zasady obowiązujące podczas montowania instalacji automatycznego nawadniania roślin.  Mieli także możliwość zapoznania się z techniką zakładania żywopłotu z  grabów.

Współpraca z firmą KATGARDEN pozwala uczniom na poznanie pracy przy zakładaniu i pielęgnacji ogrodów "od podszewki", zaznajomienie się z najnowszymi trendami i technologiami w tej dziedzinie.

tak0

tak2