uczen204W dniach 17, 18, 19 marca 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, trwają dni otwarte. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych GIMNAZJALISTÓW!!! Poniżej zamieszczamy zdjęcia z pierwszego dnia.

OD 17 do 19 marca w ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie miały miejsce DNI OTWARTE. W tym czasie szkołę na Koniecpolskiej zwiedzało ok. 450 uczniów gimnazjów z Kluczewska, Włoszczowy, Konieczna, Kurzelowa, Secemina i Krasocina.

Dyrekcja wraz z nauczycielami przygotowała liczne prezentacje oraz pokazy odzwierciedlające pracę dydaktyczną.

Na początek gimnazjaliści mieli okazję podziwiać kunszt  aktorski  uczniów z kl. III TOŚ, którzy w sposób humorystyczny przedstawili sylwetkę patrona szkoły. Młodzież wykazała się olbrzymimi zdolnościami wykorzystując nie tylko swój talent aktorski , ale także pomysłowość w przygotowaniu kostiumów i scenografii.

Kolejnym punktem było zwiedzanie poszczególnych klasopracowni, których opiekunowie przygotowali przedmiotowe prezentacje,  zachęcając jednocześnie do wyboru określonego profilu  znajdującego się w ofercie szkoły na rok 2010/2011. Gimnazjaliści mają szansę kontynuowania nauki na  kierunkach ogólnokształcących o nachyleniu prawno-administracyjnym, biomedycznym, ratowniczo-pożarniczym, sportowo-militarnym, politechnicznym i ogólnym, a także w technikach kształcących w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, informatyk, organizacji reklamy, rolnik, agrobiznesu, ochrony środowiska, architektury krajobrazu, handlowiec i ekonomista.

Podczas licznych pokazów gimnazjaliści nie tylko wysłuchali podstawowych informacji na temat kierunków kształcenia, ale także mogli np. w pracowni chemicznej zbadać właściwości wody, w biologicznej poznać narządy wewnętrzne człowieka. Aby uatrakcyjnić inne prezentacje nauczyciele proponowali różnorodne konkursy. Swoimi umiejętnościami gastronomicznymi pochwalili się uczniowie z kl. IV Technikum Żywienia,  częstując gości smacznymi kanapkami i ciastem.

Szczególną aktywnością  i sprawnością fizyczną  wykazali się uczniowie klas sportowo – militarnych (ale nie tylko), którzy pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego przygotowali liczne rozgrywki piłkarskie, pokaz walk obronnych, pokazy akrobatyczne i siłowe a także pokazy militarne . Dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. Park Maszyn, w którym gimnazjaliści  poznali tajniki funkcjonowania szkolnego gospodarstwa oraz sprzęty rolnicze.

W środę, 17 marca odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych w którym czołowe miejsca zajęli uczniowie PG z Krasocina (Konrad Puchalski i Daria Samek) oraz PG w Koniecznie (Katarzyna Suliga i Magda Orlikowska).

W czwartek, 18 marca, odbył się etap szkolny II Ogółnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, w konkursie uczestniczyło 13 uczniów Technikum Rolniczego. W konkursie zwyciężył Mariusz Nowak z kl.IVb TR przed Karolem Bugajniakiem i Michałem Auguścikiem z kl.IVa TR.  Organizatorami konkursu są: SGGW w Warszawie, redakcja miesięcznika ogólnoplskiego AGROmechanika przy współudziale KRUS i pod honorowym patronatem MRiRW.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół rolniczych znajomości zagrożeń i zasad BHP oraz promowanie najlepszych uczniów. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego ( uczeń z najwyższą liczbą punktów przechodzi do drugiego etapu) i centralnego, który jest planowany na 14 maja. Trzech najlepszych uczestników konkursu, etapu centralnego, zostanie zwolnionych z postępowania rekrutacyjnego na wybranych kierunkach studiów Wydziału IP w SGGW.

Dnia 19 marca odbył się konkurs chemiczno-ekologiczny. Wzięło w nim udział 8 uczniów z 5 gimnazjów: Kinga Tyjas – PG nr 2 we Włoszczowie, Dorota Witczyk – PG w Kurzelowie,  Hubert Burdzyński i Piotr Cabaj – PG w Krasocinie, Katarzyna Suliga i  Iza Rajek PG w Koniecznie, Agnieszka Cholerzyńska i Kamila Jamóz – PG nr 1 we Włoszczowie . W skład komisji wchodziły: mgr Irena Wrońska, mgr inż. Anna Malicka, mgr Irena Śmiłowska, mgr inż. Elżbieta Walczak - Miszczak.  Najlepszymi okazały się być: Kinga Tyjas - I miejsce, Agnieszka Cholerzyńska - II miejsce i Katarzyna Suliga - III miejsce. Pozostałe osoby otrzymały natomiast wyróżnienia. Osoby biorące udział w konkursie zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Nadleśnictwo Włoszczowa oraz Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.

W przygotowaniu prezentacji pomagali również uczniowie, którzy serdecznie przyjęli młodszych kolegów. Z kolei gimnazjaliści z widocznym  zainteresowaniem oglądali szkołę. Opuszczając ją  przyznawali, że proponowane typy szkół uważają za atrakcyjne i z uśmiechem na twarzach obiecywali ponowne spotkanie  we wrześniu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/otwarte