W dniu 23 sierpnia 2009 roku nasza szkoła brała udział w IX Dożynkach Powiatowych, które w tym roku zorganizowane zostały w Krasocinie. ZSP Nr 2 zaprezentował działalność i plony Gospodarstwa Pomocniczego funkcjonującego przy szkole.

Fachowej informacji rolnikom i gościom odwiedzającym pawilon szkoły udzielali: Kierownik GP Waldemar Orlikowski i mgr inż. Mariusz Małek. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wśród zwiedzających byli m.in. starosta włoszczowski Ryszard Maciejczyk, wicestarosta włoszczowski – Zbigniew Krzysiek, przewodniczący Rady Powiatu – Jerzy Bała, skarbnik powiatu – Józefa Puto, radna powiatowa – Wanda Popczyk-Fiecek, a także komendant powiatowy Policji – nadkom. Sławomir Sędybył, burmistrz Gminy Włoszczowa – Bartłomiej Dorywalski, były starosta włoszczowski - Wiktor Krotla i wójt Gminy Krasocin – Józef Siwek.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/dozynki/krasocin09