z kurator oswiaty1

17 oraz 31 stycznia 2015 r. w sali bankietowej Camelia w Lubachowach odbyły się bale studniówkowe uczniów klas maturalnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

17.01.2015 r. swój pierwszy bal przeżywali uczniowie klas: matematycznej, biologiczno-medycznej, turystyczno-językowej oraz militarno-sportowej Liceum Ogólnokształcącego, a 31.01.2015 r. bawili się uczniowie klasy III administracyjno-prawnej/medialno-artystycznej LO oraz IV klas technikalnych: Technikum Organizacji Reklamy/Technikum Żywienia, Technikum Architektury Krajobrazu/Technikum Geodezyjnego, Technikum Informatycznego/ Technikum Rolniczego.

Swoją obecnością uroczystości zaszczycili: Świętokrzyski Kurator Oświaty - pani Małgorzata Muzoł, Starosta Włoszczowski - pan Jerzy Suliga, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Jacek Włodarczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Gieroń.

Na uroczystych balach obecni byli oczywiście: Dyrekcja ZSP Nr 2 - pan Marek Ledwoch i pan Piotr Suliga, Kierownik internatu - pani Małgorzata Pytlarz, przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Grono Pedagogiczne.

Na uroczystość licznie przybyli Rodzice maturzystów, co z wielkim uznaniem podkreśliła pani Kurator Oświaty. Przedstawiciele klas maturalnych serdecznie witali gości, wyrażając swą radość z osiągniętej dojrzałości oraz czekających ich szans i możliwości.

Świętokrzyski Kurator Oświaty, pani Małgorzata Muzoł, życzyła młodzieży udanej, niezapomnianej zabawy studniówkowej, a w maju najlepszych wyników maturalnych!

Ciepłe słowa do maturzystów skierowali przedstawiciele organu prowadzącego: Starosta Włoszczowski – pan Jerzy Suliga oraz Przewodniczący Rady Powiatu – pan Jacek Włodarczyk, którzy życzyli młodzieży wspaniałych wrażeń studniówkowych oraz powodzenia na maturze.

Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Gieroń oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego życzyli maturzystom , aby studniówki były dla nich magicznym i niezapomnianym przeżyciem.

Dyrektor szkoły, pan Marek Ledwoch do Uczniów i Rodziców skierował słowa wsparcia oraz wielkiego podziwu dla przygotowań sobotnich uroczystości!

W bajkowej scenerii sali bankietowej uczniowie zaprezentowali się bardzo dostojnie oraz imponująco! Piękna sala, charakterystyczne XVII -wieczne stroje i uśmiechy na twarzach sprawiły, że jak co roku, specjalnie przygotowane na ten bal tańce wykonane zostały z pasją, po mistrzowsku!

O choreografiach tanecznych Uczniów z „Czarnieckiego” zawsze było i jest głośno! Niepowtarzalne, pięknie akcentujące tradycję naszej „Hetmańskiej” szkoły, wysmakowane w każdym detalu, stylowe – na tym polu, są marką naszej młodzieży. Pokazy są oglądane w mediach, przyjmowane z aplauzem. Dostarczają wspaniałych przeżyć Młodzieży, dumy i satysfakcji Rodzicom, budzą zachwyt Gości, szczery podziw u dawnych i obecnych Uczniów, Nauczycieli, Sympatyków szkoły…

Wszyscy Goście tegorocznych studniówek, z łezką w oku, obserwowali figury tradycyjnego poloneza, dostojnego walca, popisowego rock and rolla oraz twista. Szczególne uznanie publiczności zdobył układ z jazzu – Sam Something – zaprezentowany 31 stycznia! Choreografie taneczne przygotowały panie: Joanna Gaj, Małgorzata Cuprian oraz Małgorzata Dziuba.

Wszyscy zgodnie przyznają, że tegoroczne studniówki maturzystów „Czarnieckiego” udały się wyśmienicie! Uczniowie są bardzo zadowoleni. Bawili się do białego rana.

Jak powiedział Dyrektor szkoły, pan Marek Ledwoch „… maturzyści pierwsze egzaminy zdali celująco…”.

Dlatego słowa podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tych dostojnych bali.

Oto krótka fotorelacja ze studniówek