fotologoOd IV do VII br. Biblioteka Publiczna we Włoszczowie realizowała projekt edukacyjny pn. „Magia fotografii – odkryj piękno swojej Małej Ojczyzny”, celem którego było popularyzowanie i dokumentowanie na fotografiach walorów przyrodniczych, krajobrazowych i dziedzictwa kulturowego Ziemi Włoszczowskiej.

Na warsztatach fotograficznych prowadzonych pod okiem doświadczonego, profesjonalnego fotografa, p. Jerzego Kowalskiego spotkała się grupa 14 uczniów włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych, wśród których znaleźli się przedstawiciele „Czarnieckiego”, tj. 6 uczennic z LO i Technikum.

Młodzi adepci sztuki fotografowania odbyli 7 spotkań szkoleniowych, na których poznawali tajniki pracy z aparatem. Arcyciekawie przebiegały 3 zajęcia plenerowe (plener rowerowy i 2 wyjazdy busem)! Młodzież uczyła się co to znaczy zrobić dobre, wartościowe zdjęcie, jak uchwycić i uwiecznić ulotną chwilę, niepowtarzalność miejsca i sytuacji…

Duże wrażenie na uczestnikach projektu wywarło również spotkanie z p. Michałem Piorunem, nauczycielem geografii w „Czarnieckim”, przewodnikiem turystycznym, znanym pasjonatem fotografii, tropicielem piękna naszej Małej Ojczyzny – jej historii, tradycji, kultury.

Po zorganizowanych warsztatach powstała wystawa fotograficzna prac uczestników oraz folder fotograficzny „Magia fotografii – odkryj piękno swojej Małej Ojczyzny”, prezentujący zdjęcia młodzieży i p. M. Pioruna.

Oto grupa uczennic ZSP nr 2, które wzięły udział w warsztatach:

1. Roksana Grabowska, kl. IV TAK/TG – I miejsce za zdjęcie „Kapliczka polna na Murawach Dobromierskich”;

2.Karolina Kręgiel, kl. III mat LO – I wyróżnienie za zdjęcie „Krzyż przy kościele w Kossowie”;

3.Agnieszka Kita, kl. IV TAK/TG – III wyróżnienie za zdjęcie „Panorama z Bukowej Góry”;

4.Kamila Wcisło, kl. IV TOR/TŻ – IV wyróżnienie za zdjęcie „Ślimaki”;

5. Marcelina Cholewa, kl. III ap/ma LO;

6.Iwona Arwaj, kl. II TOR/TAK.

Gratulujemy pięknych, niepowtarzalnych zdjęć!

Grupowe

Uczennice ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, które wzięły udział w warsztatach fotograficznych "Magia fotografii..."

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/magia_fotografii