IMG 2336Tuż przed maturą kwitły kasztany...

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie ze zdumieniem przyznają, że bieżący rok upłynął im bardzo szybko, a kasztanowce zwiastujące egzaminy maturalne zakwitły niespodziewanie, mimo nagłego ochłodzenia... Wszyscy zgodnie twierdzą, że powodem szybkiego umykania czasu była intensywna nauka.

Od 5 maja w szkole trwają egzaminy maturalne – zarówno pisemne jak i ustne. W tym roku do matury przystąpiło prawie 220 uczniów naszej szkoły. Oprócz obowiązkowych przedmiotów – języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego rzesza abiturientów zdaje tzw. rozszerzenia z j. polskiego, matematyki, wybranego j. obcego, biologii, chemii, wos-u, historii, fizyki, geografii. Uczniowie młodszych klas z podziwem spoglądają na koleżanki i kolegów, którzy obrali dalszą ścieżkę edukacji - w tym celu zdają tak wiele dodatkowych przedmiotów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak, zgodnie ze złożonymi obietnicami, mocno trzymać kciuki za maturalne sukcesy.

Wcześniej 25 kwietnia w piękne wiosenne przedpołudnie społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 pożegnała uczniów liceum i technikum z ośmiu klas maturalnych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dostojni goście – przedstawiciele życzliwych szkole instytucji:

- Sekretarz Starostwa Powiatowego – Pan Roman Wojtalczyk

- Wiceburmistrz Gminy Włoszczowa, a także nauczyciel ZSP2 – Pan Stanisław Nowak

- Rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa oraz nauczyciel ZSP2 – Pani Iwona Boratyn

- Komendant Miejsko-Gminny OSP we Włoszczowie - Pan Zbigniew Kozieł

- Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – Pani Beata Gieroń.

W przemówieniach należących do części oficjalnej uroczystości dominowały podziękowania. Młodzież dziękowała gościom, dyrekcji, nauczycielom, młodszym koleżankom i kolegom oraz rodzicom za beztroski, lecz niezwykle owocny okres nauki w szkole średniej. Zaproszeni goście, dyrekcja w imieniu nauczycieli podziękowali abiturientom za współpracę oraz życzliwą atmosferę. Zdając sobie sprawę z wagi czekających abiturientów egzaminów, przekazano im szczere życzenia sukcesów, pomyślności oraz szczęścia.

Zakończenie edukacji to właściwy moment na nagrodzenie uczniów wyróżniających się pod względem nauki, zachowania oraz zaangażowania w życie szkoły. Imponująca grupa abiturientów została wyróżniana na forum szkoły oraz odebrała zasłużone gratulacje ze strony władz powiatowych i gminnych. Na zakończenie, ulegając sielankowemu nastrojowi wiosennego dnia, zaprezentowano występ szkolnego zespołu wokalno-muzycznego. Abiturienci z entuzjazmem przyjęli zadedykowaną im przez koleżankę z zespołu piosenkę „Matura”. Wierzymy, że z taką samą radością odbiorą swoje maturalne świadectwa.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/matura_2014