IMG 0016 Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie po raz kolejny przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie "Mam haka na raka". Tematem przewodnim 7 już edycji programu jest chłoniak...

Zespół Krebsmorder w składzie: Kinga Kozieł, Klaudia Rogula, Angelika Pierzchnica, Marcin Skoczek, Martyna Fatyga- tegoroczni maturzyści oraz grupa ŁOWCY SERC w składzie : Angelika Kita, Weronika Tarnik , Adrian Kamiński- uczniowie I klasy Technikum Ekonomicznego pod opieką Pani Beaty Wójcik podjęli szereg działań mających na celu propagowanie wiedzy profilaktycznej na temat chłoniaka wśród lokalnej społeczności.

Jednym z działań, w ramach podjętej inicjatywy, był wyjazd do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach i wizyta na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w grudniu zeszłego roku. Naszej młodzieży towarzyszyli włoszczowscy strażacy-ochotnicy: Artur Jasiowski, Kamil Marcinkowski, nasi nauczyciele: Anna Malicka i Rafał Pacanowski oraz nasz absolwent Piotr Ciszek. Transport zapewnił nieodpłatnie Marek Orlikowski z Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Włoszczowa.

Uczniowie z Czarnieckiego przedstawili w kieleckim szpitalu spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” a także podarowali małym pacjentom upominki, które pozyskali od kolegów ze szkół z powiatu włoszczowskiego. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 spotkała się też z młodszymi kolegami ze szkół gimnazjalnych gminy Włoszczowa.

W ramach akcji, 14 lutego 2014r, w Walentynki o godzinie 15 w parku przy Placu Wolności odbył się happening poświęcony profilaktyce chłoniaka. Uczniowie „Czarnieckiego” rozdawali mieszkańcom ulotki dotyczący tej odmiany nowotworu. Odbył się także konkurs dotyczący tematyki chłoniaka – nagrodą dla zwycięzcy był wieczór walentynkowy w kawiarni Mała Czarna przy ulicy Żwirki we Włoszczowie. Uwagę zgromadzonej publiczności przyciągnęły także występy artystyczne uczniów naszej szkoły.

Kulminacją spotkań dotyczących profilaktyki nowotworowej był Dzień Hakowicza, który odbył się 20 lutego, o godzinie 16 we włoszczowskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się między innymi Marta Solecka z Kurzelowa, grupa DanceInHall z Włoszczowy, La Malaga z Kielc, zespół Flare Dance Group z Krasocina, zespół Sagitarius, Patrycja Cabaj, zespół Lalulis. Przedstawiony został spektakl „Kopciuszek” w reżyserii uczennicy Klaudii Roguli.

Podczas spotkania w DK-u mieliśmy także okazję gościć specjalistów w zakresie chorób nowotworowych. Nasze zaproszenie przyjęli: Pani Grażyna Sarek- pielęgniarka z oddziału onkologicznego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach, Pani Jadwiga Zapała – specjalistę ds. promocji zdrowia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach oraz osoby, którzy stanowią świadectwo, że pokonanie choroby jest możliwe: Pan Robert Sawicki, Piotr Ciszek, Dariusz Przepióra i Marcin Kozera.

Patronat honorowy nad akcją objęła Fundacja Jesteśmy Blisko i Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Patronat medialny - „Echo Dnia”.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/mam_haka_na_raka