30 stycznia 2014r. uczniowie klasy ITE/TI wraz z opiekunami: Panią wicedyrektor Elżbietą Niźnik i Panią Katarzyną Knap-Raczyńską zwiedzili Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Głównym celem wycieczki były warsztaty teatralne, prowadzone przez znakomitego aktora Mirosława Bielińskiego oraz obejrzenie farsy pt. "Hotelowe manewry", wyreżyserowanej przez wymienionego aktora, wcielającego się w jedną z głównych ról w spektaklu.

Młodzież "Czarnieckiego" miała okazję dowiedzieć się, jak powstaje spektakl teatralny, a potem obejrzeć znakomitą sztukę. Brawurowa gra aktorska oraz humorystyczne zwroty akcji wprawiły widzów w wesoły nastrój, towarzyszący uczniom także podczas drogi powrotnej do Włoszczowy, w trakcie której poprosili opiekunów o zorganizowanie kolejnego wyjazdu do teatru. Być może uda się ten plan zrealizować wiosną.