IMG 9007W sobotę 25 stycznia na studniówce w hotelu Mariage bawili się uczniowie klas: III liceum ogólnokształcącego o nachyleniu biomedycznym, III liceum ogólnokształcącego o nachyleniu sportowo-militarnym, IV technikum ekonomicznego i agrobiznesu oraz IV technikum architektury krajobrazu i żywienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Maturzystów zaszczycili swoją obecnością honorowi goście: Wicestarosta Włoszczowski – Pan Dariusz Czechowski, Wiceburmistrz Włoszczowy - Pan Stanisław Nowak, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego – Pan Zbigniew Hamera, Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców - Pani Beata Gieroń, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Marcin Sosnowski, przedstawiciel mediów – Pan Rafał Banaszek, Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele oraz Rodzice.

Zaproszeni goście przekazali maturzystom wiele ciepłych słów oraz życzeń związanych nie tylko z balem studniówkowym, ale również z nieuchronnie zbliżającym się egzaminem maturalnym. Z kolei Maturzyści gorąco podziękowali swoim rodzicom za zorganizowanie wspaniałego balu. Słowa podziękowania za dotychczasową edukację Uczniowie skierowali również do Dyrekcji szkoły, Wychowawców i Nauczycieli.

Dla zgromadzonej w Hotelu Mariage publiczności wspaniałą formą podziękowania był niezwykle widowiskowy pokaz tańca zaprezentowany przez młodzież klas maturalnych. Uczniowie rozpoczęli bal dostojnym polonezem, którego powagę podkreślały staropolskie stroje, wpisane już od kilku lat w tradycję szkoły nazwanej Hetmańskim imieniem. Maturzyści z wyjątkową gracją wykonali wiele ciekawych układów staropolskiego „chodzonego”. Staropolskie oraz stonowane uczniowskie stroje, wdzięk tańczących wzbudziły uznanie, a także wywołały wzruszenie spowodowane oczywistością wkroczenia kolejnego pokolenia uczniów w dorosłość.

Kończąc część oficjalną studniówki, młodzież zaprezentowała walc angielski oraz niezwykle atrakcyjny pod względem choreograficznym pokaz cha-chy.

Dziękując za wspaniały pokaz tańca, Dyrektor ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego - Pan Marek Ledwoch wyraził przekonanie, że za kilka miesięcy młodzież zaimponuje również atrakcyjnymi wynikami egzaminów zewnętrznych.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/studniówka