W dniu 16.10.2013 r. grupa 5 uczniów ZSP Nr 2 wraz z opiekunem udała się do Piotrkowa Trybunalskiego by wziąć udział udział w finałowej części konkursu historycznego poświęconego powstaniu styczniowemu.

Uczeń klasy III TG/TAK Rafał Nicia zdobył V miejsce w finale konkursu „Gloria victis” – powstanie styczniowe 1863 r. – ludzie i wydarzenia.

Warto dodać, że uczestników konkursu – z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego - było ponad 90-ciu. Test konkursowy był trudny i chwilami zawiły. Rafałowi gratulujemy i zachęcamy do dalszych startów w rożnego rodzaju konkursach historycznych.

W grupie finalistów szkolnych, którzy uczestniczyli w konkursie finałowym w Piotrkowie byli też: Kamil Juśkiewicz – II TG, Karol Toborek - klasa II TOR, Krystian Więcławski - II Mat, Mateusz Walkowicz - II SM.

Więcej o samym konkursie można przeczytać – a także zobaczyć test - na stronie: http://www.ihpt.pl/

(oprac. C. Świetlicki)

1-konkurs