036W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w etapach międzyszkolnych dwóch olimpiad tematycznych: Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym i Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Etap międzyszkolny Olimpiady Wiedzy O Świecie Antycznym rozgrywany był w Białymstoku w dniu 15 stycznia 2013 roku. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Przemysław Auguścik- klasa IV TAK, Mateusz Słupiński- klasa III AP LO, Dawid Matuszewski- klasa II AP LO, Kamil Juśkiewicz- klasa I TG/TŻ i Paweł Biskupski- klasa I AP LO. Wyniki testu pisemnego uzyskane przez wymienionych uczniów okazały się zadowalające, nie pozwoliły im jednak na awans do etapu finałowego. Należy dodać, iż nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami województwa świętokrzyskiego na tym szczeblu zmagań. Nasi reprezentanci w trakcie krótkiego pobytu w stolicy Podlasia mieli okazję zobaczyć słynny pałac Branickich oraz zwiedzić miejscowe Muzeum Wojska.

W dniu 16 stycznia 2013 roku uczniowie ZSP Nr 2 uczestniczyli w etapie międzyszkolnym Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Etap ten został przeprowadzony w Liceum im. Śniadeckich w Kielcach. Jego uczestnikami byli następujący uczniowie Czarnieckiego: Kamil Bernat- klasa II AP LO, Klaudia Rogula- klasa II AP LO, Karolina Wójcik- klasa I AP LO, Marta Jamróz- klasa III AP LO, Mateusz Słupiński- klasa III AP LO, Emilia Trzaskacz- klasa III AP LO i Wioleta Koza- klasa III AP LO. Należy podkreślić, iż w II etapie tegorocznej edycji brała udział rekordowa liczba ponad 1800 uczniów z całego kraju. Wyniki naszych reprezentantów należy ocenić jako bardzo dobre, pomimo braku awansu do finałowej trzydziestki. Warto dodać, iż najlepszym uczestnikiem Olimpiady w województwie świętokrzyskim okazał się Kamil Bernat.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/olimpiada