15.06.2020 r. pan Cezary Świetlicki, nauczyciel historii przekazał informację o sukcesie odniesionym przez uczniów z ,,Czarnieckiego" w kolejnym ogólnopolskim konkursie wiedzy humanistycznej,  tym razem z dziedziny prawa i  nauk społecznych.

- Magdalena Wyciszkiewicz, uczennica kl. I psychologiczno-społecznej/turystyczno-językowej Liceum i Bartłomiej Janik, uczeń kl. II administracyjnoprawnej /językowej/psychologiczno/społecznej Liceum uzyskali tytuł finalisty w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanego przez Fundację na rzecz Praw Ucznia z Poznania.

„Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem,
będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale czekać trzeba.   Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (…).
Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę."

/ Janusz Korczak, ,,Refleksje", Warszawa 1938.

Z satysfakcją podkreślmy, że dwójka naszych reprezentantów awansowała do etapu ogólnopolskiego konkursu z etapu wojewódzkiego jako jedyni uczniowie z województwa świętokrzyskiego!

O ostatecznym werdykcie Fundacji zadecydowała merytoryczna ocena prac pisemnych przedstawionych w konkursie przez Magdę i Bartka.

Zaplanowany na maj 2020 r. finał w Poznaniu nie odbył się, a 30 osób zakwalifikowanych do finału /najlepsze wyniki/ z 90 osób biorących udział w etapach okręgowych otrzymało tytuł finalisty.

Magdaleno, Bartłomieju -
erdecznie gratulujemy osiągnięcia!
 Życzymy Wam powodzenia w dalszej nauce,

owocnego rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.

Źródło: info pan Cezary Świetlicki, foto Lidia Jurek
Redakcja: