redaktorTo nie fikcja, to prawda.

Redaktor Naczelny „Głosu Włoszczowy”, Rzecznik Burmistrza Gminy Włoszczowa oraz PR-owiec w jednej osobie - Pani Iwona Boratyn zainteresowała się kierunkiem - Technik Organizacji Reklamy w ZSP Nr2 we Włoszczowie.

Spotkanie odbyło się w „murach” szkoły 26 kwietnia 2012 roku. Już od pierwszych minut nawiązał się kontakt między Panią dziennikarz a uczniami. Należy wspomnieć, że klasy Technikum Organizacji Reklamy mają w szkolnym programie nauczania przedmioty związane: z kreowaniem wizerunku firmy – Public Relations, dziennikarstwem – copyright, układaniem sloganów reklamowych, interesujących nagłówków, lidów oraz łamaniem kolumn, przygotowania tekstu, grafiki i zdjęć do reklam prasowych, folderów i ulotek.

Z sali padała lawina pytań. Uczniowie interesowali się zawodem dziennikarza, jego codziennego dnia pracy, możliwości zatrudnienia w mediach, jak również związane z tym zarobki. Z dużym zainteresowaniem słuchali o zdobywaniu newsów, szybkości reakcji na wydarzenia oraz związane z tym różne kontakty międzyludzkie – sytuacje komiczne, czasami tragiczne. Niektórych uczniów intrygowało pogodzenie dwóch przesłań w jednej osobie, tj. zawodu dziennikarza i rzecznika z punktu etyki zawodu. Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu, dojrzałą postawą oraz dociekliwością w formowaniu pytań.

Nasz szczególny gość zaoferował cykliczne spotkania z młodzieżą naszej szkoły, co zostało przyjęte z pełną aprobatą.

Stanisław Mulewicz

nauczyciel przedmiotów zawodowych