So sehe ich die Deutschen........- takie hasło było mottem przewodnim konkursu plastycznego z języka niemieckiego, którego finał odbył się 10 lutego 2012 r. w naszej szkole.

Przed świętami Bożego Narodzenia rozesłaliśmy do powiatowych szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów zaproszenia do udziału w konkursie. Naszym pomysłem zainteresowało się 30 uczniów, którzy zgłosili się w tym dniu ze swoimi pracami. Prace te dostępne są w galerii zamieszczonej poniżej.

W skład jury zasiedli pani Ewelina Kluska, pan Stanisław Mulewicz oraz pan Michał Piorun. Spośród wielu plakatów jury wyłoniło zwycięzców najciekawszych ujęć naszych zachodnich sąsiadów. W kategorii gimnazjów I miejsce przypadło Marcie Jastrzębskiej z ZPO w Koniecznie, II miejsce zajęła Emilia Kowalczyk z ZPO w Olesznie, III miejsce -Patrycja Synowiec z PG w Kluczewsku.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył plakat autorstwa Anny Łaskawskiej i WioletyWijas z ZSP Nr2 we Włoszczowie, miejsce II zajęła Aleksandra Kowalczyk ZSP Nr 2 we Włoszczowie,III miejsce przypadło Michałowi Kubiczowi oraz Bartłomiejowi Struskiemu z ZSP Nr  2 we Włoszczowie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Zespół nauczycieli języka niemieckiego

(organizatorzy konkursu):

Agnieszka Antońska

Katarzyna Bąk

Paulina Dziuba

Magdalena Michałek

Krystyna Patyńska

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/konkursy/niemplast12