Apel 29 maj5W dniu 29 maja b. r. w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Bez Tytoniu”. Z tej okazji został przygotowany przez pedagoga szkolnego na długiej przerwie apel profilaktyczny związany z tematyką skutków palenia tytoniu wśród młodzieży.

Do rozpowszechnienia treści edukacyjnych związanych z powyższymi zagadnieniami wykorzystano szkolny radiowęzeł, który pozwolił na dotarcie informacji do wszystkich uczniów obecnych w szkole. Patrycja Ziółkowska uczennica kl. II o/tj LO zapoznała słuchaczy z następstwami palenia wyrobów tytoniowych i zachęcała do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu papierosowego. Dla podniesienia atrakcyjności audycji i zainteresowania słuchaczy tekst czytany zostały poparty piosenkami promującymi zdrowy styl życia bez papierosów takich jak „Alice musisz przestać palić”, „Palenie tytoniu powoduje raka i choroby serca”, „Ale ty palisz papierosy”.O oprawę muzyczną słuchowiska zadbali uczniowie prowadzący szkolny radiowęzeł Adrian Domagała, Jacek Janosik i Mateusz Posmyk.

Powyższe święto było także okazją do zorganizowania konkursu profilaktycznego na plakat antynikotynowy. Komisja Konkursowa w składzie: Joanna Krawczyk- Bartos, Magdalena Rak, Renata Kaczmarska i Anna Kabała wyłoniła następujące prace:

I miejsce- Małgorzata Łącka kl. IITor

II miejsce- Marcelina Cholewa kl. Ima

III miejsce- Sylwia Śliwińska kl.IITor i Sylwia Stryjewska kl. IITor

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/apel_tyton