spotkanie Policja2W ramach kampanii „Roku Pieszego” ogłoszonej przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dnia 21 maja 2013 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze tut. Komendy Powiatowej Policji.

Z młodzieżą III klasy Ta-k/Tż spotkali się kom. Maria Płonkiewicz, asp. Krzysztof Kościołek oraz mł. asp. Karol Bator. Tematyka spotkania służyła głównie promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także dotyczyła przyczyn wypadków drogowych oraz zachowań kierujących wobec pieszych.

Włoszczowscy Policjanci przypomnieli naszym uczniom najważniejsze zasady obowiązujące wszystkich użytkowników dróg wynikające z Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Asp. Krzysztof Kościołek podkreślał jak ważne dla bezpieczeństwa ludzkiego jest respektowanie przepisów drogowych przez kierowców oraz pieszych. Policjanci zapoznali młodzież z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Przypomnieli również o podstawowym obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Przestrzegli także uczniów przed skutkami prawnymi prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz jazdy z nadmierną szybkością.

Podczas spotkania zaprezentowano uczniom filmy pt. "Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze”, „Eksperyment”, oraz spoty reklamowe w ramach kampanii „Roku Pieszego”, promujące bezpieczne i prawidłowe zachowanie się na drodze. Projekcja filmu „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze", ukazywała wstrząsające obrazy z wypadków drogowych, które wydarzyły się na terenie województwa świętokrzyskiego. Film „Eksperyment" pokazał, w jaki sposób ulega osłabieniu szybkość reakcji kierowcy będącego pod wpływem alkoholu na ciągle zmieniającą się sytuację na drodze.

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem oglądali pokazywane filmy, które ze względu na swój realizm były dla nich niemałym zaskoczeniem. Spotkanie zakończyło się w atmosferze zadumy nad przestawionymi obrazami, które pozostaną na długo w pamięci jego uczestników.

Składamy serdeczne podziękowania dla kom. Marii Płonkiewicz, asp. Krzysztofa Kościołka oraz mł. asp. Karola Batora za udział w zorganizowanym spotkaniu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/spotkanie_policja