18 marca br. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się casting do spektaklu edukacyjno-profilaktycznego pt. "Sekret". Nasze miasto gościło w tych dniach przedstawicieli grupy warszawskiej PAT na czele z pełnomocnikiem Komendy Głównej Policji panem inspektorem Grzegorzem Jachem wraz z impresariatem PAT. Spośród przybyłych na casting ok. 200 uczniów z powiatu włoszczowskie

go wyłoniono grupę 45 osób, w tym najliczniejszą (16-uczniów) z ZSP Nr 2 we Włoszczowie. Swoich aktorskich sił próbowali także uczniowie z pozostałych włoszczowskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Główne role przypadły Karolinie Gawron z PG Nr 1 oraz Bartoszowi Barcickiemu z ZSP nr 2.

W ciągu zaledwie trzech kolejnych dni młodzież wraz z Impresariatem programu PAT przygotowała spektakl, którego premiera odbyła sie w środę na scenie Domu Kultury we Włoszczowie. Na premierę przybyli rodzice, przyjaciele i nauczyciele młodych aktorów, władze samorządowe, policjanci oraz mieszkańcy Włoszczowy.

W czwartek miały miejsce dwie kolejne odsłony spektaklu dla uczniów oraz przedstawicieli: samorządu, policji z Włoszczowy, Kielc oraz Radomia.

Spektakl obejrzeli: przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Sylwia Kurtek, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Rafał Kochańczyk, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Marek Świszcz, Starosta Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicz, Zastępca Burmistrza Włoszczowy Stanisław Nowak, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach mł. insp. Jakub Kosiń, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Kozieł, samorządowcy, dyrektorzy szkół, pedagodzy. Młodzi aktorzy z Włoszczowy zainaugurowali w naszym województwie program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a TY” promującego modę na życie bez uzależnień. Głównym jego założeniem jest tworzenie młodzieżowych społeczności PAT. Taka właśnie społeczność powstała w naszym mieście, jako jedna z ponad sześćdziesięciu działających na terenie kraju. Liderem włoszczowskiej grupy PAT został uczeń PG Nr 1 Łukasz Celebański, dwukrotny uczestnik Przystanku PAT.

Tygodniowe zmagania z profilaktyką miały swój finał w Kielcach podczas XVIII Targów Edukacyjnych EDUKACJA oraz X Ogólnopolskiego Forum Dyrektorów i V Ogólnopolskiego Forum Kuratorów Oświaty.

Włoszczowska grupa PAT zaprezentowała uczestnikom Forum (przedstawicielom kuratorium z Kielc i innych miast Polski, władzom samorządowym i wojewódzkim, zaproszonym gościom) spektakl „Sekret“. Dokonania naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Kurator Małgorzata Muzoł oraz pan Marszałek Adam Jarubas osobiście podziękowali młodzieży za tak wspaniale przygotowaną sztukę, nie kryjąc przy tym wzruszenia.

Autorzy poniższych zdjęc: Impresariat PAT Warszawa, Aleksandra Rak

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/pat