miniW dniu 01 grudnia 2010r odbył się Powiatowy Etap Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach i Chorobie AIDS. Tym razem nasza szkoła podjęła się organizacji tego konkursu. Patronat honorowy nad konkursem objęły Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie.

Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych odbył się apel związany z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS. Apel ten przygotowany został przez grupę uczniów z kl. IV TE pod opieką Pani Beaty Wójcik i Pana Michała Pioruna. Zarówno zaproszeni goście, jak i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli posłuchać nastrojowych utworów śpiewanych przez nauczyciela - Pana M. Pioruna oraz wierszy przeplatanych informacjami na temat profilaktyki AIDS.

W konkursie wzięły udział wszystkie trzy szkoły ponadgimnazjalne powiatu włoszczowskiego reprezentowane przez 15 uczniów.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.

Konkurs indywidualny wygrali:

Alina Kosińska - kl. III pLO z ZSP NR 2

Ilona Pluta - kl. II sLO z ZSP NR 2

Edward Kaczmarek - kl. II TR/TA z ZSP NR 2

Drużynowo wygrała ZSP NR 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego

II miejsce - I LO im. Generała Władysława Sikorskiego

III miejsce - ZSP NR 3 im. Stanisława Staszica

Nagrodzono również uczennice, które wygrały konkurs na najlepszy plakat o AIDS:

Marlena Stefańska - kl. III pLO

Renata Kawka - kl. II oLO

Justyna Pośpiech - kl. III TI

Justyna Policht - kl. III TE

Pedagog szkolny - Dorota Misztal-Ledwoch prowadząca to szczególne spotkanie podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu, zaproszonym gościom oraz sponsorom nagród, którymi są: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSP Nr 2, Spółdzielnia "Pokemon", SANEPID Włoszczowa, hurtownia "Magda", hurtownia "Sara".

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/konkurs-powiatowy