DSC06989-100
W dniu 27 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbył się I Włoszczowski Maraton Humanistyczny. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 6 gimnazjów z terenu powiatu włoszczowskiego.

Organizatorami maratonu byli: Joanna Krawczyk-Bartos (nauczyciel j. polskiego), Artur Szczukocki, Cezary Świetlicki, Rafał Pacanowski - nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie i elementów prawa ZSP Nr 2 we Włoszczowie. Współorganizatorem konkursu było Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz, Burmistrz Gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski oraz Prezes Włoszczowskiego Towarzystwa Historycznego Marcin Drążyk.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Gminy Włoszczowa, Spółdzielnia Uczniowska "Pokemon" przy ZSP Nr 2, p. Artur Szczukocki i p. Rafał Pacanowski.

Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycili: Jarosław Ratusznik - Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego; Dariusz Czechowski - Wicestarosta Włoszczowski; Stanisław Nowak - Wiceburmistrz Gminy Włoszczowa.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/konkursy/wmh12