TECHNIK INFORMATYK

Technikum 5-letnie (na podbudowie szkoły podstawowej)

Technik informatyk to zawód cieszący się stałą popularnością, poszukiwany przez pracodawców oraz wysoce rozwojowy. Szybki rozwój sprzętu komputerowego oraz telekomunikacyjnego bezustannie generuje powstawanie nowych stanowisk pracy. Specjaliści z obszaru IT poszukiwani są do pracy we wszystkich sektorach, które w swojej działalności wykorzystują innowacyjne technologie internetowe.

Specjaliści IT znajdują się wśród najbardziej poszukiwanych

pracowników w Polsce i zagranicą.

Czy interesują Cię:

Komputery i ich naprawa?

Programowanie i tworzenie stron www?

Tworzenie i administrowanie sieciami?

A może lubisz tworzyć grafiką komputerową?

To jest to idealny kierunek dla Ciebie!

Absolwent technikum informatycznego powinien być przygotowany

do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych:

1)przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;

2)administrowania systemami operacyjnymi;

3)serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej;

4)przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej;

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych:

1)tworzenia i administracji stronami internetowymi;

2)tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych;

3)programowania aplikacji internetowych;

4)tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią.

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik informatyk po potwierdzeniu kwalifikacji INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danychma możliwość uzyskania dyplomu zawodowego w zawodzie technik programista po potwierdzeniu kwalifikacji INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu technikum

Absolwenci technikum informatycznego znajdą pracę w zakładach pracy wykorzystujących technologie informatyczne zaimplementowane na stanowiskach pracy, firmach administrujących sieci komputerowe, działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa, firmach tworzących oprogramowanie komputerowe, punktach serwisowych, sklepach komputerowych oraz mogą prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie podstawowych usług informatycznych.

Uczniowie technikum odbywają praktyki zawodowe
w wymiarze 8 tygodni (240 godzin).

Źródło: folder pani Marta Ślęzak
Redakcja: Lidia Jurek i  pani Marta Ślęzak