alt

Na stronie Starostwa Powiatu Włoszczowskiego znajdziemy wszystkie szczegóły ekonomiczne i techniczne przeprowadzonej  w naszej szkole inwestycji...

Roczne prace zostały zakończone.

Dopięliśmy swego!

19.11. 2018 r. Starostwo Powiatu Włoszczowskiego poinformowało...

Inwestycja pn. „Głęboka termomodernizacja budynków Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 i 3 we Włoszczowie służąca poprawie ich efektywności energetycznej z zastosowaniem OZE” była jedną z najważniejszych i najdroższych, realizowanych w mijającej kadencji 2014 – 2018.

Zadanie wykonano w ramach Działania 3.3: „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym dla projektów realizowanych w zakresie głębokiej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.”

Maksymalne dofinansowanie po ogłoszonych przetargach wyniosło 75,9 % wydatków kwalifikowalnych w ramach projektu. Koszty kwalifikowane inwestycji to 5 166 028,83 zł z tego pozyskane dofinansowanie to 3 553 974,59 zł.

Prace związane z termomodernizacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie wykonywała Firma SELL-BUD INWEST S.C. z Kielc, z którą podpisano umowę 31 stycznia 2018 roku. Inwestycję w drugiej szkole – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie realizowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe TERMOBUD W. Połacik, R. Bodanko Sp. J. z Częstochowy, z którym podpisano umowę 12 lutego 2018 r.

Jak było? A jak jest teraz?

Budynek ZSP nr 2 we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 40) o łącznej powierzchni 3851 m2, trzykondygnacyjny, wybudowany w technologii tradycyjnej, wyposażony był w centralne ogrzewanie. Ciepło pozyskiwane było z kotłów węglowych. Znaczne straty ciepła następowały z uwagi na niedocieplone elewacje, stropy i stropodach częściowo nie ocieplony, stolarka okienna i drzwiowa częściowo nie spełniła norm cieplnych.

W wyniku termomodernizacji ocieplono ściany i dach oraz wymieniono częściowo stolarkę, wymieniono i zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania oraz kotłownię. Zamiast kotłów węglowych zastosowano gazowe pompy ciepła z kotłami kondensacyjnymi i kolektory słoneczne. Takie rozwiązanie zostało bowiem wskazane w audycie, a następstwem tego była likwidacja kotłów węglowych i przyłączenie budynku szkoły do sieci gazowej. Koszt robót budowlanych wyniósł 3 453 148,00 zł.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Włoszczowskiego.

alt

Redakcja: Lidia Jurek