1

 

 

 

2

 

Z logiem  jesteśmy po prostu ,,z przydziałem". Jest raźniej, sympatycznie, jednocząco, wyróżniająco i odróżniająco się. Od razu  widać w tłumie uczniów chociażby, gdziekolwiek indziej w realu i wirtualu -  za Gombrowiczem powiemy -  ,,kto zacz"!

 

A było to tak...

 

 

 3

Autorem pierwszego projektu jest pan Krzysztof Rosiński

 

Hetman na koniku, towarzyszu wojennych wypraw dzielnie służył nam i wspierał naszą społeczność  przez dobrych parę lat! Do dzisiaj, jak buszujemy po Google Grafika po wpisaniu do wyszukiwarki nazwy szkoły na pewno w masie infografik  dziarsko ,,wyskoczy"  znajomy, purpurowo-czarny jakby delikatną kreską pociągnięty widoczek! Proste, klasyczne literki, umiar, skrót i ... ma to „coś". Stylowe! Wspominamy go z satysfakcją jako PIERWSZY...

 

 

 

czarniecki koszulka-01-01

 

2016 r.

Logo zaprojektował uczeń klasy III Technikum Organizacji Reklamy

Kamil Woźniak

 

Gdy Kamil zaprojektował w 2016 r. ,,nowego Czarnieckiego"  nastapiło poruszenie wśród odbiorców. Było inne. Powiew żywiołowej energii,  przestrzeń i dynamizm, otwarcie na nowe.  Znak wspaniale sprawdzał się i sprawdza na wszelkiego typu szkolnych gadżetach, poczynając od  czarnych koszulek ,,firmowych'', kubkach, notesach, brulionach, torbach i plecakach, podkładkach, naklejkach. Formatach dużych i mini. Rozmach. 

 

 4

 2017 r.

Zwycięski projekt w szkolnym konkursie na logo ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana

 Czarnieckiego we Włoszczowie - ucz. kl. III Technikum Organizacji Reklamy

Patrycja Słowik

 

 

Zaprezentowaliśmy nasze aktualne logo na stronie szkolnej od razu,  jak tylko otrzymaliśmy znak od Patrycji. I  na zsp2wloszczowa.pl i na szkolnym  FB Hetman  Stefan Czarniecki  w czarno-białej odsłonie wspaniale prezentuje się -  ponownie,  jak na Pierwszego Wodza i Rycerza Rzeczypospolitej przystało -  na wiernym rumaku. Świetne lapidarne połączenie tradycji z nowoczesnym wyrazistym  stylem. Jest moc!

 

Brawo dla wszystkich twórców!

Cdn. ... 

 

5

 

,, ... Wielki Czarniecki z śmiercią nie upada! 
Słuchaj narodzie, ten ci posąg gada: 
,,Męstwem, miłością króla i ojczyzny, 
,,Służąc krajowi do późnej siwizny, 
"U potomności jestem w jakimś względzie." 
Czarniecki!... Po nas posągów nie będzie."

/Franciszek Karpiński/ 

 

 

 

 

 

Źródło: ZSP Nr 2

Redakcja: Lidia Jurek i Monika Kaczmarska