1„To było nowe doświadczenie dla naszej młodzieży i stało się ono bardzo cenne, gdyż uczniowie mogli chociaż na jeden dzień przenieść się w swoją zawodową przyszłość  i zmierzyć ze swoimi marzeniami...”

2

26.04.2017 r.  uczniowie ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie  uczestniczyli  w  ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym  Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  pana Andrzeja Dudy.

Koordynator merytoryczny projektu, pani Kamila Muszyńska, doradca zawodowy w  „Czarnieckim"  tak relacjonuje przebieg Dnia...

- W programie wzięło udział 32  uczniów z klasy II TE/TŻ/TG, którzy udali się do dwudziestu  firm  i instytucji naszego rejonu.  Odwiedziliśmy:

1. Zespół Placówek Oświatowych w  Koniecznie,

2. Zespół Szkół w Radkowie,

3. Przedszkole Samorządowe Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie,

4. Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku,

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przedborzu,

6. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie,

7. Komendę Powiatową Policji we Włoszczowie,

8.Piekarnię Sklep Spożywczo – Przemysłowy Jan Kazimierowicz – Ojsławice,

9. Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,

10. Kiosk Spożywczo – Przemysłowy Marta Napora – Goleniowy,

11. „URODA” Wolska Magdalena – Włoszczowa,

12. Zastavę Bistro - Firmę Handlowo-Usługową Radosław Plebanek – Włoszczowa,

13. Restaurację – Pokoje Gościnne „PARKOWA” Dominika Herczyńska – Przedbórz,

14. Podatki i Rachunkowość RUSEK Sp. z o. o. – Włoszczowa,

15. Urząd Miasta i Gminy Szczekociny,

16. P.H.U. „TVMAX” Biuro Rachunkowe – Włoszczowa,

17. Karol Kozubek „Studio FOTO-VIDEO Rafał Golański” Zakład Fotograficzny we Włoszczowie,

18. Firmę Remontowo-Budowlaną Andrzej Urbański - Włoszczowa,

19. Usługi Geodezyjne cARTgeo Artur Copiak – Włoszczowa,

20. USŁUGI FRYZJERSKIE Henryka Olejnik - Przedbórz.

IMG 20170426 091619

- Poprzez udział w programie nasi uczniowie mieli możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,  poznania specyfiki wymarzonego zawodu, zweryfikowania swoich wyobrażeń o nim z rzeczywistością. Młodzież mogła zasięgnąć informacji u wielu pracodawców na temat wykształcenia, umiejętności czy predyspozycji niezbędnych do wykonywania  określonego zawodu - wyjaśnia koordynator.

- Wszystkim instytucjom i zakładom pracy, które umożliwiły naszej szkole udział w tym ważnym przedsięwzięciu koordynator projektu oraz dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania - podsumowuje pani Kamila Muszyńska.

3

Źródło: info i foto pani Kamila Muszyńska