DSC 1343  W powietrzu unosi się zapach pierników, cynamonu, pomarańczy.............Rozbłysły światełka na pięknej choince...Życzliwość i życzenia płynące z gorących serc przyćmiewają mroźne dni. Tam w dali słychać już dźwięk dzwoneczków...

W takiej scenerii świętowaliśmy III Konkurs Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim. Organizatorami konkursu były szkoły noszące imię Hetmana Stefana Czarnieckiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie oraz Szkoła Podstawowa w Czarncy, a patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Włoszczowski, Pan Zbigniew Matyśkiewicz oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa, Pan Bartłomiej Dorywalski.

Konkurs odbywał się w III kategoriach: szkoły podstawowe, które w tym roku po raz pierwszy brały w nim udział, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Ocenie podlegała prawidłowa wymowa w języku niemieckim, muzykalność i intonacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury miało nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyli:

I miejsce Julia Kościołek – Szkoła Podstawowa w Czarncy

II miejsce Eliza Gacia – Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie

III miejsce Mateusz Magdziarz i Miłosz Plich – Szkoła Podstawowa w Czarncy

W kategorii gimnazjum wszystkie trzy miejsca przypadły Zespołowi Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowie:

I miejsce Paweł Rydz

II miejsce Anna Skiba

III miejsce Wiktoria Zawada

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyli:

I miejsce Agnieszka Wytrych – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie

II miejsce Natalia Gacia - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie

III miejsce Bernadetta Bodzioch - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie

Całe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu, gdyby nie otwarte serce naszych lokalnych sponsorów, którymi byli Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Gminy Włoszczowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjanych Nr 2 we Włoszczowie, Szkoła Podstawowa w Czarncy, Józef Ochocki Zakład Piekarniczy Włoszczowa, Hurtownia Art. Spożywczych „MAGDA” Ireneusz Bąk Włoszczowa, firma „ANAR” Katarzyna i Arkadiusz Andzel Włoszczowa, Księgarnia „Magia Książek” Włoszczowa - Agnieszka Szymczyk, Księgarnia „Kaja” Małgorzata Olak Włoszczowa, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMI” -Katarzyna Kmita Kurzelów, kwiaciarnia „Warsztat Inspiracji”– Ewa Kowalska Włoszczowa, hurtownia chemiczna „Karolina” Ilona Dymek Włoszczowa, Bank Zachodni WBK oddział Włoszczowa, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Rafmal – Rafał Orlikowski, Zakład Fotograficzny FOTO JK – Jerzy Kowalski Włoszczowa, studio SERENE-Urszula Kwapisz Włoszczowa, cukiernia Camargo Włoszczowa, Sklep Europlus- Paweł Bąk Włoszczowa.

Podczas skrupulatnych obrad jury, nasi widzowie mogli podziwiać jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Czarncy pod opieką wychowawców Marii Kościołek, Iwony Świetlik, Emilii Zawady, a także ”Opowieść wigilijną”, prezentowaną przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie pod opieką pani Renaty Kaczmarskiej- nauczycielki języka polskiego.

W holu Domu Kultury równolegle odbywał się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czarncy pod opieką pani Małgorzaty Kotulskiej oraz świątecznych pierniczków przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia ZSP Nr 2 we Włoszczowie. Opiekę merytoryczną oraz techniczną nad konkursem sprawowały organizatorki: Agnieszka Antońska, Katarzyna Bąk i Magdalena Michałek.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/koledy_niemiecki