5 marca we włoszczowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje hufcowe harcerskiego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie".

Naszą szkołę reprezentowały dwie licealistki : Katarzyna Delczyk z klasy I ap i Jowita Kiedrzynek z I bio. Uczennice wykazując się zdolnościami recytatorskimi wywalczyły I miejsce, a tym samym zakwalifikowały się do eliminacji chorągwianych, które odbędą się 20 marca w Kielcach.

Organizatorzy konkursu to: Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie oraz Komenda Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego. Jego celem jest upowszechnianie słowa i sztuki recytacji oraz budowanie i podtrzymywanie tożsamości narodowej.

Mottem tegorocznej edycji były słowa znanego poety Juliana Tuwima:

„Niech sobie Ganges, Sorrento, Krym
Pod niebo inni wynoszą,
A ja Łódź wolę! Jej brud i dym
Szczęściem mi są i rozkoszą.”

Recytowane teksty opiewały piękno naszego kraju, a nastrój pełen pogody i radości sprawił, że wierszy i fragmentów prozy wszyscy słuchali w dużym skupieniu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas dalszych eliminacji.

zdjecie