W dniu 07.02.2013 grupa uczniów z klasy II s LO miała okazję zwiedzić Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki studiów na tego typu uczelni oraz obejrzenie bazy sportowej akademii.

Przewodnikiem po uczelni był absolwent naszej szkoły z 2010, a dokładniej liceum o profilu sportowo-militarnego, aktualnie student III roku Daniel Miszczak. Dzięki niemu nasza młodzież mogła obejrzeć większość obiektów sportowych jakimi dysponuje AWF oraz zobaczyć część sal dydaktycznych. Na pierwszy ogień poszła hala gier, potem stadion lekkoatletyczny, hala do gimnastyki, fitness oraz nowo wybudowana hala do tenisa ziemnego, gdzie akurat odbywały się Mistrzostwa Polski Kadetów. Duże wrażenie zrobił również basen wraz z zapleczem do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Podczas zwiedzania nasi uczniowie otrzymali wiele informacji o kierunkach jakie oferuje akademia oraz cenne wskazówki co do wymagań jakie musi spełnić kandydat na jej studenta. Na zakończenie wycieczki wszyscy jej uczestnicy zgromadzili się pod pomnikiem patrona uczelni, trzykrotnego olimpijczyka, Bronisława Czecha, gdzie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/wycieczka_awf