12 lutego 2013 r. odbędzie się I etap szkolny "Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości", którego organizatorami  są: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z województwa świętokrzyskiego. Jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości, docenianie uczniów utalentowanych oraz promocja zawodów w dziedzinie rachunkowości. Organizatorzy Konkursu chcą poprzez takie inicjatywy wskazywać rolę wiedzy, jaka powinna leżeć u podstaw kompetencji przyszłych księgowych, którym przedsiębiorcy powierzać będą odpowiedzialną funkcję prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych.

Zgłaszanie uczniów do konkursu oraz szczegółowych informacji udziela nauczyciel przedmiotów ekonomicznych pani  Beata Wójcik.