Zakończył się ogłoszony przez bibliotekę szkolną i Zespół Przedmiotów Humanistycznych szkolny konkurs plastyczny poświęcony patronowi szkoły, hetmanowi wielkiemu koronnemu S. Czarnieckiemu.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów, którzy złożyli 32 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, m.in. haft, rysunek ołówkiem, malarstwo, wyklejanki, malarstwo na szkle, techniki łączone.

Uczniowie zaprezentowali prace na wysokim poziomie artystycznego wykonania, wypracowane i estetycznie wykonane, bogate w szczegóły historyczne, zgodne z prawdą i duchem epoki.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce:  Kisiel Mateusz, kl. III TI

Łaskawski Dawid, kl. III bio LO

II miejsce: Łącka Małgorzata, kl II TOR/TŻ

Słowik Adrian, kl III TOR

III miejsce: Kręgiel Karolina, kl. I mat LO

Wyróżnienia dla:

Lubaś Patrycji, kl. I bio LO,

Kręgiel Karoliny, kl. I mat LO,

Turczyn Agaty, kl. III ap LO.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Gratulujemy zwycięzcom!

Prace Mateusza, Dawida i Karoliny będą reprezentować „Czarnieckiego” w Warszawie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „HETMANY” - konkurs plastyczny.

Opiekunowie konkursu: Jurek Lidia/ A. Szczukocki.