flaga-Polski11 listopada 2012 r. obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości we Włoszczowie rozpoczęła uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP koncelebrowana przez księdza prałata Zygmunta Pawlika, dziekana Dekanatu Włoszczowskiego, w asyście księdza Leszka Dziwosza proboszcza parafii pw. Bł. Józefa  Pawłowskiego z grona 108 Męczenników we Włoszczowie.

Podczas kazania padło wiele ważnych słów oraz wezwanie, by "Polacy w kraju i na obczyźnie dochowali wierności Polsce, Ojczyźnie".

Następnie zgromadzeni uczestnicy uroczystości - przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, liczne poczty sztandarowe, młodzieź szkolna oraz mieszkańcy Włoszczowy przeszli pod Pomnik Niepodległości.

Głos zabrali: pani Maria Zuba, poseł na Sejm RP oraz pan Bartłomiej Dorywalski - burmistrz Włoszczowy. Przemawiający podkreślali, że "dzisiaj oddajemy hołd tym wszystkim Polakom, którzy walczyli i ginęli za Polskę i dla Polski pracowali", a my współczesne pokolenie Polaków musimy wykazać się pracą na rzecz ojczyzny i odpowiedzialnością za nią.

Złożone zostały wiązanki kwiatów w narodowych barwach.

W patriotycznej uroczystości ZSP Nr 2 i społeczność uczniowską reprezentował Poczet Sztandarowy szkoły i delegacja młodzieży na czele z dyrektorem szkoły, panem Markiem Ledwochem.