DSCF0266W dniu 07 listopada 2012 roku uczniowie klasy II TOR/TŻ i III TOR wraz z opiekunami odbyli wycieczkę tematyczną do Kielc.

Pierwszym punktem wycieczki była Galeria Echo gdzie uczniowie dostali godzinę czasu wolnego. O godzinie 11.00 pojechaliśmy do regionalnej telewizji - TVP Kielce. Ta część wycieczki dla większości uczniów stanowiła największą atrakcję. Mogli oni nie tylko dowiedzieć się jak działa telewizja „od kuchni”,ale również sprawdzić swoje siły przed kamerą. Kolejnym miejscem, które odwiedziła młodzież naszej szkoły była redakcja popularnego w naszym regionie dziennika Echo Dnia, gdzie jeden z dziennikarzy zapoznał uczniów ze specyfiką pracy dziennikarza, trybem powstawania gazety oraz urokami i mankamentami pracy w lokalnej prasie. Uczniowie poznali także pomieszczenia redakcji Echa Dnia oraz udzielili wywiadu jednemu z dziennikarzy, ukazał się następnego dnia w gazecie Echo Dnia.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Radiu Kielce, gdzie uczniowie mogli zobaczyć pierwsze odbiorniki radiowe oraz poznać historię powstawania radia. Następnie udaliśmy się do studia nagraniowego, gdzie mogliśmy zobaczyć wydanie wiadomości na żywo.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/wycieczka_kielce2