DSC0799129 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Jest to największy jednodniowy rajd turystyki kwalifikowanej w Polsce organizowany przez PTTK. Uczestnicy rajdu podążali 15-ma trasami po najpiękniejszych zakątkach Gór Świętokrzyskich, po czym wszyscy spotkali się w klasztorze na Świętym Krzyżu, gdzie oddali pokłon Relikwiom Krzyża Świętego.

Nasza młodzież, wraz z grupą z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, dotarła autokarem do Skorzeszyc. Dalej wyruszyła pieszo trasą „Żeremiowo-Bobrową”, która liczyła 16 km. Wiodła ona przez Bieliny, Podłysicę, Hutę Szklaną aż na Święty Krzyż. Uczestnikom rajdu nie brakowało pięknej pogody, jak i poczucia humoru. Na szczycie Łyśca nasza grupa dołączyła do pozostałych pielgrzymujących turystów, a było ich w tym roku ponad 5 tys. Na zakończenie rajdu odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem biskupów kieleckich i sandomierskiego.

Podczas naszej wędrówki nawiązały się nowe znajomości, uczniowie aktywnie spędzili czas wolny, podziwiając uroki Gór Świętokrzyskich.

IMG_5688IMG_5716IMG_6027IMG_6175