alt

29 czerwca to długo wyczekiwany dzień zakończenia edukacji w  roku szkolnym 2011/2012. Społeczność ZSP Nr 2 tradycyjnie żegnała rok szkolny, ciesząc się piękną, letnią pogodą oraz odniesionymi sukcesami. Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością znakomici goście: Wicestarosta Powiatu Włoszczowskiego – pan Dariusz Czechowski, Sekretarz Powiatu Włoszczowskiego – pan Roman Wojtalczyk. Niewątpliwą atrakcją uroczystości był występ szkolnego zespołu muzycznego RITZY oraz  debiut nauczycielskiego zespołu muzycznego.

Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowań.

W roku szkolnym 2011/2012 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczęszczało 729 uczniów. 326 uczniów podjęło edukację II Liceum ogólnokształcącym, natomiast 403 uczyło się w Technikum Nr I.

Uczniowie odnosili wiele sukcesów w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych, o których informacje zamieszczone są na stronie internetowej szkoły-                                            http://www.zsp2wloszczowa.pl/

Efekty rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli na pewno widoczne były na uroczystości zakończenia roku szkolnego, w trakcie której wielu uczniów zostało wyróżnionych i nagrodzonych. Szczególną formą wyróżnienia są stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Starosty Włoszczowskiego, do których wytypowano uczniów z najwyższą średnią ocen – powyżej 5,20, odnoszących sukcesy na olimpiadach przedmiotowych.

Tegoroczni maturzyści również z niecierpliwością oczekiwali dnia 29 czerwca, w którym otrzymali świadectwa maturalne. W roku szkolnym 2011/2012 do egzaminu maturalnego przystąpiło 81 absolwentów klas licealnych oraz 72 absolwentów klas technikalnych.  zdawalności egzaminu przez uczniów klas licealnych to kolejny niewątpliwy powód do dumy. Troje absolwentów liceum, którym nie powiodło się na egzaminie maturalnym w maju, może zdać egzamin w sierpniowym terminie poprawkowym. W klasach technikalnych zdawalność nieco słabsza, jednak należy pamiętać, że uczniowie tej szkoły koncentrują się przede wszystkim na egzaminie zawodowym, a jedyny niezaliczony egzamin maturalny absolwenci klas technikalnych mogą także zdać w terminie sierpniowym.  Istnieją jednak kierunki technikalne, których absolwenci mogą być dumni ze swoich świadectw maturalnych. Zdawalność w technikum informatycznym  wyniosła 83%.

Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów już w dorosłym życiu.

alt altalt altaltalt

alt