politechnika

19 czerwca 2012 r. w Głównej Auli Wykładowej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca efekty projektu „W drodze do kariery z Politechniką Świętokrzyską  - szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych”, realizowanego w 30 liceach naszego województwa w okresie od listopada 2010 r. do kwietnia 2012 r.

Przedstawicielem naszej szkoły na konferencji była nauczycielka matematyki – Renata Konwiak.

Otwarcia uroczystej konferencji  dokonał prof. Stanisław Adamczak, dr h.c. – Rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Po wystąpieniach zaproszonych gości, kierownik projektu – dr Medard Makrenek dokonał szczegółowego podsumowania I i II edycji projektu.

Na zakończenie konferencji wręczono pamiątkowe statuetki przedstawicielom wszystkich szkół, biorących udział w projekcie.

W ramach projektu realizowano dodatkowe zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki

(dwie grupy 15 – osobowe), zajęcia pozaszkolne w formie warsztatów popularno – naukowych w Politechnice Świętokrzyskiej (15 uczniów), dodatkowe zajęcia w formie wsparcia w zakresie wyboru ścieżki kształcenia – doradztwo edukacyjno – zawodowe, treningi psychologiczne (10 uczniów). Ponadto zorganizowano obóz naukowy dla uczniów uzdolnionych matematycznie „Inkubator Talentów” (2 uczniów).

W roku szkolnym 2011/2012 w projekcie uczestniczyli uczniowie klas III mh, III o, III s i II o LO.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/do_kariery