W dniu 28 maja 2012 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie (w składzie: Mateusz Bartos, Paweł Kwietniewski, Marlena Pilarska) udała się na I Sesję Świętokrzyskiego Sejmiku Młodzieży.

Sesja odbyła się w budynku Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Patronat honorowy nad uroczystym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas oraz Prezydent Miasta Kielce - Wojciech  Lubawski.

Jednym z głównych punków sesji było dokonanie wyboru władz statutowych organizacji młodzieżowej skupiającej przedstawicieli Samorządów Uczniowskich z całego Województwa Świętokrzyskiego. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz BARTOS został wybranyWiceprzewodniczącym Świętokrzyskiego Sejmiku Młodzieży. Duże słowa uznania należą się również innemu naszemu przedstawicielowi Pawłowi KWIETNIEWSKIEMU, który bardzo aktywnie uczestniczył w pracach komisji problemowych.