Międzynarodowe Targi Łódzkie „Film Video Foto” są od wielu lat największym a zarazem najważniejszym wydarzeniem branżowym w Polsce. Honorowym Patronatem jest Prezydent Miasta Łodzi i Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Krajowy Cech Fotografów. Wystawcy pokazują sprzęt i akcesoria fotograficzne, wideo i filmowe oraz prezentują nowoczesne rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu.

Uczniowie „Czarnieckiego” czyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie - klasy pierwszej i drugiej Technikum Organizacji Reklamy oraz laureaci Konkursu Fotograficznego z Publicznych Gimnazjów Nr 1 i Nr 2 we Włoszczowie oraz z Publicznego Gimnazjum w Koniecznie odwiedzili Targi Film Video Foto 30 marca br.

W ramach Targów uczniowie odwiedzili liczne stoiska ze sprzętem fotograficznym, video, filmowym, z akcesoriami fotograficznymi oraz mieli okazję na żywo fotografować modelki w  ciekawym oświetleniu i interesujących sceneriach. Były to pierwsze wrażenia spotkania ze sztuką fotografii.

W trakcie targów uczestniczyli w warsztatach telewizyjnych i filmowych, w konferencji „Materiały audiowizualne w kampaniach reklamowych” i „Skuteczne mechanizmy budowania przewagi konkurencyjnej”. Na koniec odbyło się spotkanie z Tomaszem Lazarem – zdobywcą drugiej nagrody w kategorii "Ludzie w wiadomościach" World Press Photo 2011.

Wyjazd włoszczowskiej młodzieży do Łodzi oraz uczestnictwo w tak ważnych targach nie tylko miało za zadanie pogłębić wiedzę na temat światowej fotografii, najnowszych trendów i innowacyjnego sprzętu ale również przybliżyć Świat znanych fotografików, pobudzić wyobraźnię, pogłębić wspaniałe zainteresowania. Mam nadzieję - mówi Stanisław Mulewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych m.in.  fotografii w Szkole „Czarnieckiego”, że młody człowiek pojawiający się na ulicach Włoszczowy będzie na co dzień dumnie trzymał cyfrową „lustrzankę”.