uniw_roln_krakWycieczka przedmiotowa klas

o nachyleniu biomedycznym

W dniu 13 marca 2012r. uczniowie klasy I Bio i II Bio liceum ogólnokształcącego połączyli przyjemność z edukacją, biorąc udział w wycieczce zorganizowanej przez szkolnego doradcę zawodowego – panią Małgorzatę Pytlarz oraz nauczyciela biologii – pana Piotra Suligę.

Wychowawcy klas – panie: Olga Kultys oraz Elżbieta Niźnik wspólnie z organizatorami sprawowały opiekę nad młodzieżą.

Uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego im Hugona Kołłątaja w Krakowie. Zostali zapoznani przez władze uczelniane z organizacją kształcenia na uczelni, funkcjonującymi wydziałami oraz organizacjami studenckimi. Mieli również okazję wysłuchania dwóch ciekawych wykładów przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego im Hugona Kołłątaja w Krakowie:

- pani dr inż. Elżbieta Jędrszczyk wygłosiła prelekcję na temat zdrowotnych właściwości warzyw,

- pan dr hab. Inż. Zbigniew Bonczar wygłosił wykład o zwierzętach mieszkających w miastach.

Studenci zaprezentowali też swoje umiejętności artystyczne; w Dniu otwartym wystąpił Chór Uniwersytecki oraz Studencki Zespół Góralski „Skalni”.

Atrakcji dopełniły prezentacje doświadczeń chemicznych oraz zwiedzanie stoisk poszczególnych wydziałów. Po czterogodzinnym poznawaniu specyfiki uczelni, uczniowie zostali zaproszeni na obiad w stołówce studenckiej. Ciekawe prezentacje oraz życzliwe przyjęcie zachęciły wielu uczniów do rozważenia w przyszłości oferty edukacyjnej Uniwersytetu Rolniczego im Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Druga część programu wycieczki miała równie pragmatyczny i atrakcyjny dla uczniów klas biologicznych charakter. Uczniowie zwiedzili Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Bogata tradycja, wyczerpujące objaśnia przewodnika, oraz zdumiewająca ilość eksponatów zrobiła wrażenie na wszystkich uczestnikach. Ta poglądowa lekcja anatomii zapewne na długo pozostanie w pamięci młodzieży.

Bogaci w naukowe wrażenia uczniowie mogli na koniec odpocząć nieco w przyjemnej atmosferze krakowskiego Rynku.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/wycieczki/ur12