mam-haka-na-raka_-_Kopia31 stycznia 2012 o godzinie 17 we włoszczowskim Domu Kultury odbędzie się happening poświęcony profilaktyce raka jelita grubego. Tak zwany Dzień hakowicza organizuje nasza szkoła.

To efekt przystąpienia naszej szkoły do piątej edycji ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pod hasłem „Mam haka na raka”, która w bieżącym roku poświęcona jest profilaktyce raka jelita grubego.

Poprzez swoje działania chcemy zachęcić społeczność lokalną do poddania się badaniom profilaktycznym, w myśl starego powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Ma to uświadomić między innymi prelekcja lekarza chorób wewnętrznych Zbigniewa Cichonia na temat przyczyn występowania, objawów oraz profilaktyki raka jelita grubego. Po wykładzie doktor będzie miał półgodzinny dyżur. Uczestnicy happeningu otrzymają ponadto darmowe karnety na profilaktyczne badania na obecność krwi utajonej.

W części artystycznej zagra grupa młodzieżowa Strong Dangerous, odbędzie się również konkurs karaoke, koncert zespołu szkolnego. Ponadto wystąpi duet Kamil & Marek. Przewidziano również loterię fantową. Impreza w Domu Kultury ma się zakończyć o godzinie 20.
Koordynatorem całej akcji jest Pani Profesor Magdalena Michałek –. Gospodarzami happeningu będą dwie szkolne grupy o nazwach Cancer Killers (Filip Gąsior, Katarzyna Robak, Paula Nalepa, Aleksandra Cegieła, …) oraz Krebsmörder (Błażej Bień, Rafał Lipiński, Marlena Pilarska, Kinga Kozieł, Katarzyna Uczyńska).

Patronat Honorowy nad akcją objęli: Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski.

Partnerami Akcji są:

Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,

Bank Gospodarki Żywnościowej we Włoszczowie,

Nadleśnictwo Włoszczowa,

Firma MagBruk Włoszczowa,

Firma PAVER Włoszczowa,

Studio Foto Video FOTOJK Włoszczowa,

LECH Sklep przemysłowy Leszek Pigulski Włoszczowa,

Centrum Usługowo-Handlowe Robert Harast we Włoszczowie

Niestety Patronatu medialnego nie mamy.

R. Pacanowski.

{youtube}g4kWp4-Es8k{/youtube}

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/Samucz/akcjecharyt/mamhaka12