tz8W naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, realizowane pod hasłem ”wiemy co jemy i zdrowo żyjemy”. Organizatorem warsztatów była Agencja Rynku Rolnego w Kielcach.

Zajęcia poprowadziła  Pani Agnieszka Duda - Kierownik Sekcji Informacji i Promocji ARR OT Kielce oraz kucharze świętokrzyskiej restauracji Monte – Carlo, którzy prezentowali swoje umiejętności przygotowując śledzia po kielecku, zupę cebulową z grzankami oraz kaczkę w pomarańczach. Po udanym pokazie profesjonalistów, uczniowie  I i II klasy TŻ sami mogli się zmierzyć z przygotowaniem ryby po grecku, kotletów Monte – Carlo oraz racuchów z ananasem. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją przygotowanych potraw. Wszyscy uczestnicy otrzymali poradniki kulinarne, a wyróżnione osoby dodatkowo nagrody książkowe.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/warsztatykulinarne