mikoaj W dniu 21 grudnia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana    Czarnieckiego odbył się I Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Niemieckim połączony z Koncertem Bożonarodzeniowym, prezentowanym w językach angielskim, francuskim, rosyjskim, niemieckim i polskim, na którym gościliśmy przedstawicieli Władz Samorządowych oraz lokalnych instytucji.

W  konkursie wzięło udział 10 uczestników z klas I-IV (liceum oraz technikum). Repertuar dobierali sami uczniowie, a całą oprawą imprezy zajęły się organizatorki – nauczycielki języka niemieckiego. Jury złożone z przedstawicieli grona pedagogicznego oraz samorządu uczniowskiego miało niecodzienne zadanie, biorąc pod uwagę wysoki poziom oraz sposób aranżacji wykonywanych utworów. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marta Janus kl. IIs LO, która ujęła całą społeczność szkolną prezentacją jednej z najpiękniejszych kolęd na świecie „Stille Nacht”. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio Marcie Jamróz z kl. IIap LO oraz Agnieszce Wytrych z kl. Ibio LO. Nagrody w konkursie ufundowali sponsorzy: kino „MUZA” (2 bilety na dowolnie wybrany film), Pizzeria 105(2 vouchery na wybraną pizzę z napojem bezalkoholowym) oraz MOSiR (2 karnety na basen i solarium). Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia, ufundowane przez samorząd uczniowski oraz oceny cząstkowe z języka niemieckiego. Organizatorki konkursu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za ufundowane nagrody i życzą w tym miejscu wielu klientów oraz samych radosnych dni na Nowy Rok 2012r.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku II Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Niemieckim rozszerzymy już na skalę powiatową.

Warto wspomnieć również o pięknej akcji bożonarodzeniowej, która towarzyszyła w tym dniu całej imprezie, a mianowicie kiermaszowi świątecznego ciasta. W akcji wzięli udział uczniowie naszego zespołu, przygotowując świąteczne specjały, a następnie sprzedając je w imię „nadchodzącej gwiazdki”. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane w formie bonów dla uczniów ZSP Nr 2 znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej. Klasa, która zebrała największą kwotę (189zł) otrzymała tzw. dzień bez odpytywania.

Budujący jest fakt, iż akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz odbiła się szerokim echem w szkole. Uczniowie z zaangażowaniem i poświęceniem przystąpili do realizacji tego pomysłu, jak i do wielu innych akcji charytatywnych organizowanych bądź też przeprowadzanych w szkole.

Tym pięknym akcentem ZSP Nr 2 zakończyło kolejny rok kalendarzowy.

M. Michałek, K. Bąk, A. Antońska

Na zdjęciach uczestnicy konkursu oraz zwyciężczyni konkursu Marta Janus