Celem konkursu jest przybliżenie twórczości Czesława Miłosza z okazji przypadającej w 2011r. setnej rocznicy urodzin poety.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach : recytatorskiej i plastycznej.

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

1. Konkurs odbędzie się dnia 16 11 2011r o godz. 8.00.

2.Zainteresowani uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa u nauczycieli języka polskiego w terminie do 07 11 2011r.

3.     W skład komisji konkursowej wchodzą nauczyciele języka polskiego ZSP Nr 2 we  Włoszczowie.

4.      Każdy uczestnik konkursu wybiera do recytacji dowolny fragment prozy (około 3 minuty recytacji) oraz 1 utwór poetycki.

5.     Łączny czas recytacji nie powinien przekroczyć  5 minut.

6.     Każdy uczestnik jest zobowiązany dostarczyć kserokopie recytowanych tekstów.

7.      Ocenie podlegają następujące obszary:

- bezbłędność

- dykcja

- modulacja głosu

- postawa (mimika, gesty).

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

1.     Uczeń wykonuje dowolną techniką pracę plastyczną w formacie A3.

2.     Tematyka pracy powinna być związana z konkretnym utworem Czesława Miłosza.

3.     Tytuł wybranego utworu oraz dane osobowe ucznia (imię nazwisko, klasa) należy zamieścić na odwrocie wykonanej pracy.

4.    Termin oddawania prac – do 14 11 2011r.

5.     W skład komisji konkursowej wchodzą nauczyciele ZSP Nr 2 we  Włoszczowie.