1 września 2011 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, rozpoczęła nowy rok szkolny 2011/2012.

Inauguracja nowego roku szkolnego miała bardzo uroczysty charakter dzięki przybyłym gościom: Staroście Włoszczowskiemu panu Zbigniewowi Matyśkiewiczowi, Kierownikowi Wydziału edukacji, kultury i spraw obywatelskich panu dr Robertowi Ślęzakowi, wiceburmistrzowi gminy Włoszczowa panu Stanisławowi Nowakowi, przewodniczącej szkolnej Rady Rodziców pani Dorocie Sodo.

Uroczystości rozpoczęły się hołdem złożonym żołnierzom i ofiarom agresji hitlerowskiej i sowieckiej w 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Dyrektor ZSP nr 2 pan Marek Ledwoch oraz przedstawiciele organu prowadzącego podziękowali odchodzącemu na urlop wicedyrektorowi – panu Stanisławowi Nowakowi za jego wieloletni trud oraz zaangażowanie w pracę ZSP Nr 2. Obowiązki wicedyrektora szkoły objął absolwent i wieloletni szanowany nauczyciel dr Piotr Suliga.

Młodzież ZSP Nr 2 z radosnym optymizmem powitała nowy rok szkolny.

Optymistycznie nastrajały słowa uznania skierowane przez przedstawicieli organu prowadzącego do dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów ZSP Nr 2. Czworo uczniów ZSP Nr 2  otrzymało stypendia Starosty Włoszczowskiego. Do nauki mobilizują również wyremontowane sale lekcyjne.