W dniu 19 lutego 2011 roku w hotelu Mariage odbyła się druga studniówka młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Na balu studniówkowym bawili się uczniowie klas licealnych: z III h LP z wychowawcą P. Katarzyną Knap-Raczyńską oraz P. Zofią Marcinkowską, III bm z wychowawcą P. Agnieszką Suligą oraz technikalnych: IV TE z wychowawcą Beata Wójcik, IV TI z wychowawcą P. Elżbietą Niźnik.

Uroczysty Bal Maturzystów zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Powiatu – P. Jarosław Ratusznik, Księża Katecheci: ks. Wiktor Mentel, ks, Ireneusz Tuora, Dyrekcja Szkoły, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Zaproszeni goście w ciepłych słowach przywitali bohaterów wieczoru, a następnie życzyli im wspaniałej zabawy oraz powodzenia na czekającym ich egzaminie maturalnym.

Uczniowie klas maturalnych rozpoczęli bal tradycyjnym polskim tańcem – polonezem, który odtańczyli w sposób imponujący.

Następnie popisowo zatańczyli walca angielskiego. Zgromadzeni goście oraz rodzice maturzystów uznaniem oglądali przygotowane pod opieką nauczycieli W-fu P. Małgorzaty Cuprian oraz P. Joanny Gaj.

Maturzyści również byli z siebie bardzo zadowoleni. Równie pięknie bawili się z zaproszonymi przez siebie gośćmi podczas drugiej, mniej oficjalnej części balu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/stud2