IMG 0975

Zobaczyliśmy kino postapo w skromniejszym wydaniu, niskobudżetowym, skupiającym się  na gorzkiej wizji ludzi i naszej cywilizacji…

IMG 20240119 093420

19.01.2024 r. w piątek młodzież z klas: III Technikum Informatycznego i II biologiczno-chemicznej/matematycznej LO  udała się do Domu Kultury, kina MUZA na pokaz polskiego filmu fabularnego pt. "W nich cała nadzieja" połączony z  prelekcją o zagrożeniach dla cywilizacji ludzkiej ze strony  dynamicznie wkraczającej w życie sztucznej inteligencji czy postępujących zmianach klimatu.

Wydarzenie było zorganizowane przez dyrekcję Domu Kultury/Kino MUZA we Włoszczowie,  Młodzieżową Radę Powiatu Włoszczowskiego I kadencji oraz Starostwo Powiatu Włoszczowskiego, którzy  zaprosili uczniów szkół  na pokaz  nowego filmu z nurtu kina postapokaliptycznego, ostrzegającego  przed upadkiem ludzkości i dyskusję z prelegentem z kieleckiego kina "FENOMEN" – Panem Jarosławem Skulskim.

Spotkanie otworzyli i powitali zgromadzoną widownię gospodarze,  Pan Grzegorz Krzywonos - dyrektor kina,  Pani Małgorzata Gusta – członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, Młodzieżowa Rada Powiatu Włoszczowskiego I kadencji z przewodniczącym – Kacprem Tatarem, uczniem  Technikum Nr 1 w naszym Zespole Szkół oraz gość specjalny, prelegent – Pan Jarosław Skulski który  przedstawił film przywieziony na pokaz do Włoszczowy (ogólnopolska premiera w listopadzie ub. r.).

Po projekcji zaproszeni gości przybliżyli  uczniom i nauczycielom opiekunom konteksty kulturowe  w filmach i muzyce, sztuce, grach komputerowych  nawiązujące do tematyki obejrzanego filmu.  Zachęcali młodych ludzi do dyskusji  nad konsekwencjami drastycznej dewastacji środowiska i  klimatu,  globalizacji, szturmem "podbijającej"  nas sztucznej inteligencji.  Polecamy refleksję!

Opiekę nad uczniami sprawowały  Lidia Jurek ( III TI) i Paulina Bulska (II biochem/mat LO). Dziękujemy za zdjęcia Adamowi Treli, kl. III TI. Informację przygotowała Lidia Jurek, biblioteka szkolna.

Najlepsze filmy postapokaliptyczne według filmweb

IMG 20240119 114903

IMG 20240119 090414