1

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Nr 2 we Włoszczowie to nie tylko regały z rzędami książek, czy kolorowych czasopism. Dla nauczycieli i uczniów rozwijana jest baza planszowych gier należących do najciekawszych metod aktywizujących, udanie wspierających dydaktykę i rozwój wielu sprawności czy umiejętności.

Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego biblioteka szkolna aktywnie współpracując z uczniami zadbała o rozbudowę tego zasobu. Wzbogacono dział Rozrywki. Zabawy. Gry o interesujące nowości wpisujące się w realizowaną podstawę programową. 

Udało się kupić 11 egzemplarzy planszówek na sumę 574.72 zł. Postawiono na:

  • gry dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych, o różnym stopniu trudności,
  • gry, które łączą edukacyjne przesłanie z dużą grywalnością,
  • gry rozwijające, skuteczne terapeutycznie,
  • gry emocjonujące i dynamiczne, z ciekawym klimatem. O prostych zasadach,
  • gry, które zapewnią młodszym i starszym strategom dużo satysfakcji z podejmowania właściwych decyzji. 

Jest edukacja historyczna, rozwijanie wiedzy, wielu sprawności, w tym pamięci i intuicji. Trening taktyki, kooperacji w zespole oraz logicznego myślenia. Usprawnienie terapeutyczne, logopedyczne, pomoc w nauce języka polskiego plus encyklopedyczna kopalnia wiedzy i ciekawostek. Lubiane memory dla każdego. Nie zabrakło strategii, kreatywnego fantasy & przygody wzmacniających koncentrację. Zapraszamy do wypożyczania – zachęca nauczyciel bibliotekarz Lidia Jurek.

https://edukacja.ipn.gov.pl/.../93273,Bitwa-Warszawska.html

https://liger.net.pl/17-gry-edukacyjne-i-logopedyczne

2

3

4