8A8A3851 Duży

4 września w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja nowego roku szkolnego. Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół Numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego.

uroczystej inauguracji udział wzięli m. in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, Ksiądz Biskup Marian Florczyk, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Krzysztof Ciosek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. dr Agata Malasińska-Nagórny, Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie insp. Mariusz Przyborowski.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, księdza doktora Mariana Florczyka.

Po mszy odbył się pochód z pocztami sztandarowymi szkół i placówek oświatowych wraz z uczestnikami inauguracji, który przemaszerował ulicami miasta do budynku Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, gdzie odbyły się dalsze części inauguracji. Tutaj licznie przybyłych gości z całego województwa przywitał Pan Dyrektor ZS Nr 2 we Włoszczowie Marek Ledwoch.

Na początku uroczystości uczniowie oraz uczestnicy wydarzenia zapalili znicze przed tablicami upamiętniającymi ofiary II wojny światowej. Znicze zapłonęły również przed dębem pamięci, posadzonym w hołdzie ofiar katastrofy smoleńskiej. Delegacje służb mundurowych złożyły kwiaty.

Okolicznościowe przemówienia przedstawili wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, poseł Bartłomiej Dorywalski oraz w imieniu samorządowców ziemi włoszczowskiej – starosta Dariusz Czechowski. W swoich wystąpieniach złożyli życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego oraz zachęcali do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.  List okolicznościowy od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka odczytał świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Następnie odbyła się część artystyczna inauguracji. Młodzież ZS Nr 2 odtańczyła poloneza w strojach z epoki hetmana Stefana Czarnieckiego. Uroczystość uświetniły również występy wokalne szkolnego zespołu.

8A8A3598 Duży

8A8A3632 Duży