nr 1

Darowizny finansowe pozyskane od zewnętrznych sponsorów
 na rzecz biblioteki szkolnej ZS nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie pozwoliły na zakup nowych, fachowych książek z zakresu IT
oraz wartościowych i ważnych dzieł literatury pięknej…

W roku szkolnym 2022/2023 w gronie darczyńców środków finansowych dla biblioteki szkolnej na wsparcie jej pracy pedagogicznej - upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży oraz dodatkowego wzmocnienia atrakcyjnymi, przydatnymi książkami kształcenia i oddziaływań wychowawczych, ponownie znalazł się Bank Spółdzielczy we Włoszczowie. W odpowiedzi na prośbę nauczyciela bibliotekarza Zarząd banku przekazał kwotę 500,00 zł na odnowienie zasobu książek z branży IT o nowe, fachowe publikacje  służące uczniom pomocą w nauce zawodu, rozwijaniu zainteresowań i pogłębianiu umiejętności.

Z kolei od kolejnych dwóch sponsorów, tj. Sympatyka szkoły i świętokrzyskiego Przedsiębiorcy nasza biblioteka otrzymała  w 3 transzach dofinansowanie na zakup dowolnie wybranych branżowych nowości  na sumę  300,00 zł.

Dzięki m.in. temu wkładowi finansowej pomocy  Lidia Jurek, nauczyciel bibliotekarz  prowadząca akcję ,,Sponsora” wraz z dwoma uczniami z klasy 2 TI, czyli Patrykiem Rajcą i Adrianem Gębką, pomysłodawcami przedsięwzięcia ,,Książka dla INFORMATYKa”, aktywnymi gospodarzami wszystkich faz realizacji ww. bibliotecznego projektu edukacyjnego mogli  dokupić ogółem  19 egz. nowości z zakresu  IT o łącznej wartości 1.582,98 zł.

W II semestrze nauki biblioteka szkolna w dalszym ciągu  pozyskuje kolejne środki.  Ponownie pomógł nam przedsiębiorca świętokrzyski, który na dalsze aktualizowanie zasobu literatury pięknej polskiej i światowej o tytuły, autorów  ważnych, wybitnych i wartościowych podarował sumę 200,00 zł. To pozwoliło nauczycielowi bibliotekarzowi  w imieniu uczniów – uczestników całorocznej bibliotecznej sondy czytelniczej,  tj. z klas: 2 TI, 2 PS/MAT LO, 2 J LO, 1 TI, 1 TAK/TŻ, 3 HPP LO, 2 BCH/SM LO, 3 J LO, 4 J LO, 3 TR/TE, 2 TE/TG/TOŚ  dobrać i dokupić  6 egz.  nowości książkowych  polecanych przez nich innym do czytania.

Drodzy Uczniowie, sądzimy, że przed zbliżającym się  Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (ONZ)  w dniu 23 kwietnia, warto po pierwsze zajrzeć do naszej biblioteki,  a po drugie rozejrzeć się po omawianych tu nowościach i może coś wybrać  interesującego dla siebie… Zapraszamy!

Powiedział Petrus, bohater ,,Pielgrzyma”  Paulo Coelho –  ,,Gdy wiemy, czego chcemy, osiągamy to, jeśli mamy dość wytrwałości, ale czas, jakiego trzeba na realizację zamierzeń, uzależniony jest od pomocy…”. I za tę pomoc jeszcze raz wszystkim Sponsorom biblioteki szkolnej w ,,Czarnieckim” oraz młodzieży, która zaangażowała się we współpracę z biblioteką  w tym zakresie, dziękujemy!

nr 2

nr 3