foto nr 1 Duży

Jak połączyć w jedno, marcowe wydarzenia Światowy Dzień Czytania Tolkiena z Tygodniem Kultury Języka, z zachęcaniem innych do czytania książek, pragnieniami osobistego rozwoju, indywidualnej ekspresji kulturalnej czy artystycznej z dzieleniem się swoim potencjałem?

foto 2 Duży

Pokazali to uczniowie "Czarnieckiego", czytelnicy szkolnej biblioteki, fani literatury tolkienowskiej, którzy celebrowali  Dzień Autora, czytając głośno Tolkiena,  czytając od nowa, wracając do jego najlepszych dzieł i zarażając innych chęcią sięgnięcia nie tylko po książki fantasy. Zrealizowali pomysł "Sześć razy Tolkien, tam i powrotem w  sześciu wideorelacjach".

Czytali w zaciszu domowym. Czytali w wybranej  przestrzeni szkolnej. Zaprosili nas do osobistych, ulubionych miejsc na chwilę z ulubionymi tytułami. Możemy zobaczyć i usłyszeć naszych uczniów w sytuacjach i okolicznościach zaaranżowanych wg własnego pomysłu. Czytając, zadbali o stworzenie atmosfery, nastroju - lekkiego, albo charakterystycznego - wzmacniających  przekaz czytelniczy. Potrafili przykuć  uwagę. Nietrudno dostrzec dbałość o szczegóły. Klimatyczne detale spotkania z Tolkienem, istotne akcenty naszej codzienności XXI wieku, ale i inne, nawiązujące idealnie do tradycji czy kultury angielskiej – five o’clock. Dzięki temu możemy przyjrzeć się indywidualności naszych uczniów, zobaczyć część ich osobowości, charakteru czy temperamentu. BRAWO!

Czytali głośno – Natalia Szymkiewicz, 2 ps/mat LO, Dawid Szyndler, 2 TI, Małgosia Wierzbowska, 2 ps/mat LO, Gabriel Bębas, 2 j LO, Milena Pyka, 2 ps/mat LO i Michał Czupryński, 2 sm/pr LO.

Menedżerki przygotowań i foto – Natalia Janowska i Majka Wrzeszcz, 2 ps/mat LO. Pomoc w informowaniu o akcji  w dniu 24.03.2023 – radiowęzeł szkolny. Inspiracja i wsparcie pedagogiczne – nauczyciel bibliotekarz Lidia Jurek.

Sześć filmów: wideorelacje