logo czarniecki nowe

 30 i 31 maja 2022 roku gościliśmy w murach naszej Szkoły uczniów klas ósmych oraz ich opiekunów - nauczycieli i rodziców, ze szkół podstawowych gminy i powiatu włoszczowskiego, a nawet spoza województwa świętokrzyskiego. 

W pierwszym, z dwóch zaplanowanych  Dni Otwartych, naszą Szkołę odwiedziło ponad 450 osób. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów m.in. z włoszczowskiej SP nr 1, Oksy, Kurzelowa, Żelisławic, Oleszna, Węgleszyna Kluczewska, Komornik, Czostkowa, Secemina, Szczekocin, Przedborza, Gór Mokrych, Konieczna oraz Łopuszna. 

Na tych, którzy zechcieli odwiedzić naszą Szkołę czekało sporo atrakcji. Młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, którą proponuje nasza placówka tegorocznym absolwentom klas ósmych.

Przygotowane prezentacje poszczególnych kierunków spotkały się z żywym zainteresowaniem młodzieży. Pokazały także, że w naszej Szkole znajdzie się miejsce dla wszystkich, niezależnie od tego, jak różne mają zainteresowania i uzdolnienia. 

Odnajdzie się u nas zarówno humanista, jak i matematyk; ktoś, kto chce poznawać świat, inne kultury i języki, i ten, kto kocha sport czy taniec oraz ten, kto wie, że najłatwiej trafić do czyjegoś serca przez żołądek. Na pewno pyszne przekąski przygotowane przez uczniów naszego technikum żywienia przekonały wielu do tego, że warto podjąć naukę na takim kierunku. Na tych, którzy nie mają zainteresowań kulinarnych czekały oferty innych, atrakcyjnych kierunków i zawodów. 

Dodatkową atrakcją była obecność żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojskowi przedstawili specyfikę służby w jednostkach WOT, wymagania dla kandydatów na żołnierzy, zaprezentowali sprzęt wojskowy oraz przeprowadzili pokaz musztry. Ta prezentacja wzbudziła zainteresowanie wszystkich, którzy myślą o wyborze kierunku sportowo-militarnego.

Wesoły nastrój i radosne okrzyki, które przez te kilka godzin rozbrzmiewały w murach naszej Szkoły mogą być dowodem, że był to bardzo owocnie spędzony wspólnie czas.

Duże zaangażowanie w przygotowanie Dni Otwartych, tych którzy już są uczniami naszej Szkoły wydaje się być najlepszym świadectwem i wskazówką dla ewentualnych wahających się jeszcze z wyborem szkoły, że warto wybrać Czarnieckiego!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!