08.03.2021 r. z Działu Promocji Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,  w mejlu skierowanym do naszej szkoły napisano…

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz Wirtualnym Dniu Otwartym na PK.

Do rywalizacji w konkursie na temat Tadeusza Kościuszki serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasza inicjatywa służy popularyzacji wiedzy o wybitnym Patronie Politechniki Krakowskiej – polskim i amerykańskim bohaterze narodowym, a także inżynierze. Na laureatów rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na studia I stopnia na PK.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy: test wiedzy on-line zaplanowano na 09.04.2021 r. Aby wziąć w nim udział, należy do 22.03.2021 r. dokonać elektronicznej rejestracji na stronie: www.kosciuszko.pk.edu.pl.

Wielki finał konkursu odbędzie się 23.04.2021 r. na terenie Politechniki Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej. Na stronie konkursu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, regulamin, harmonogram i wykaz literatury.

Tak będzie wyglądało Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej PK
/ fot. za Dziennikiem Polskim
O wielkich zmianach na PK: nowe wydziały i kierunki, rozbudowa infrastruktury uczelni w artykule:

Pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnego, wiosennego spotkania z uczniami na Politechnice w formule dnia otwartego, postanowiliśmy zaproponować zdalną alternatywę wydarzenia – Wirtualny Dzień Otwarty na PK - zostanie przeprowadzony na Facebooku 26 marca 2021 r. w godz. od 9.30 do 14.00. Specjalnie przygotowywane materiały pozwolą uczestnikom poznać uczelnię, jej ofertę dydaktyczną oraz dowiedzieć się, jakie możliwości Politechnika Krakowska daje swoim studentom i absolwentom. Ponadto, każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie, na które odpowiedzi udzielą pracownicy PK.

Wszelkie pytania na temat konkursu oraz Wirtualnego Dnia Otwartego prosimy kierować do Działu Promocji Politechniki Krakowskiej: tel. 12 628 20 65,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawie konkursu mogą Państwo pisać także na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zespół Działu Promocji
Politechniki Krakowskiej